Väčšie deti 3 - 6 rokov

Poobedné kurzy tanečnej školy Tancujúce tigríky sú naďalej tanečno-animačným program, ktorý je stále zameraný na tanečnú zábavu detí.

Deti spoznávajú 10-20 nových tancov za 1 tanečnú sezónu. Vybrané tance potom postupne predvedú ich rodičom a blízkym na vystúpeniach. Najčastejšie sa deti pomocou tanca prenášajú do obľúbených rozprávok alebo  ich vtiahne do deja tanca zaujímavý príbeh rozprávaný lektorkou.

 

Na lekciách tancujú už bez prítomnosti rodičov. Aj to si vyžaduje postupnosť a individuálny prístup, nakoľko v období presunu do poobedných skupín, väčšina detí prvýkrát nastupuje do škôlky a aj my vnímame túto novú etapu veľmi citlivo. Veľkou výhodou je, že deti už poznajú prostredie tanečnej školy i spôsob fungovania, čo im pridáva na pocite bezpečia.

To, či sa Vaše dieťatko zabáva, javí sa spokojne a je v bezpečí – môžete nerušene sledovať cez presklenú stenu našej tanečnej školy. 


Deti tancujú naďalej 1x do týždňa v skupine s rovnakým kolektívom. Podľa veku detí máme v skupine max. počet 8-12 detí.


 

 

Vystúpenia deťom dodávajú odvahu a sebadôveru a zároveň prinášajú veľkú radosť z nových kostýmov. Tanečná škola vlastní veľkú kostymérňu, z ktorej si deti kostýmy na vystúpenia požičiavajú a rodičia nemusia kupovať vždy nové.

 

 

Zároveň sú Tancujúce tigríky aj úvodným vstupom do tanečných skupín v budúcnosti - pretože si deti hravou formou zvykajú na tréningy a výuku choreografií. Snažíme sa rozvíjať koordináciu v priestore, počas tanca  vytvárame viacero formácií - celok, dvojice, štvorice a pod. Obľúbené je tancovanie s rôznymi pomôckami.

 

 

 

Možno Vás bude zaujímať ešte:Copyright 2012 - 2022 © tancujucetigriky.sk