väčšie deti 3 - 6 rokov

Poobedné kurzy tanečnej školy Tancujúce tigríky sú naďalej tanečno-animačným program, ktorý je stále zameraný na tanečnú zábavu detí – a to vždy na každej lekcii.

Deti spoznávajú 10-20 nových tancov za 1 tanečnú sezónu. Vybrané tance potom postupne predvedú ich rodičom a blízkym na vystúpeniach. Najčastejšie sa deti pomocou tanca prenášajú do obľúbených rozprávok alebo  ich vtiahne do deja tanca zaujímavý príbeh rozprávaný lektorkou.


Vystúpenia deťom dodávajú odvahu a sebadôveru a zároveň prinášajú veľkú radosť z nových kostýmov. Tanečná škola vlastní veľkú kostymérňu, z ktorej si deti kostýmy na vystúpenia požičiavajú a rodičia nemusia kupovať vždy nové.

 

Zároveň sú Tancujúce tigríky aj úvodným vstupom do tanečných skupín v budúcnosti - pretože si deti hravou formou zvykajú na tréningy a výuku choreografií. Snažíme sa rozvíjať koordináciu v priestore, počas tanca  vytvárame viacero formácií - celok, dvojice, štvorice a pod. Obľúbené je tancovanie s rôznymi pomôckami.

 

Na lekciách tancujú už bez prítomnosti rodičov. Aj to si vyžaduje postupnosť a individuálny prístup, nakoľko v období presunu do poobedných skupín, väčšina detí prvýkrát nastupuje do škôlky a aj my vnímame túto novú etapu veľmi citlivo. Veľkou výhodou je, že deti už poznajú prostredie tanečnej školy i spôsob fungovania, čo im pridáva na pocite bezpečia.

Rodičia môžu celý priebeh lekcie sledovať cez presklenú stenu z lavičiek na chodbe.


Deti tancujú naďalej 1x do týždňa v skupine s rovnakým kolektívom. Podľa veku detí máme v skupine max. počet 8-12 detí.

 

 

 

Možno Vás bude zaujímať ešte:Copyright 2012 - 2021 © tancujucetigriky.sk