Malé deti 1,5 - 3 roky

 

Tigríky sú Vašimi spoločnými chvíľami strávenými tancovaním a hraním.

Áno, aj rodičia sa aktívne zapájajú do celej aktivity. Prinajmenšom vo veku detí 1,5-2,5 roka :)

 

 

Počas lekcie sa striedajú aktivity zamerané na uvoľnenie energie a vybláznenie sa, s aktivitami, ktoré si vyžadujú pozornosť. Čím sú deti väčšie, tým sa rozširuje aj spektrum pohybov.


Tiež sa striedajú aktivity, ktoré sú zamerané viac na dieťa, s aktivitami, ktoré robia maminka a dieťatko spolu.


Všetko je sprevádzané detskými pesničkami a podporené rôznymi pomôckami, hračkami a rekvizitami.


Skupinka sa stretáva 1x do týždňa v rovnakom zložení detí. Maximálna obsadenosť skupinky je s 8 deťmi, čo nám umožňuje lepšie spoznať a pochopiť každé dieťatko.


Názvy kurzov odzrkadlujú najobľúbenejšie pohyby v daných vekových kategóriách. Pre deti, ktoré vstupujú do kurzu vo veku 1,5-2 roky - máme skupiny nazvané ŠPRINTÉRI. Deti od 2 do 3 rokov sú naši SKOKANI.

 

Čo je počas tancovania dôležité?


Dôležité je, aby bol takto strávený čas príjemný pre Vás i pre Vaše detičky, a preto je dôležité - nič nerobiť nasilu.  Niekedy deti všetko veľmi zaujíma a sú pre každú srandu, ale občas sa stane, že im ničím neulahodíme. Je to úplne v poriadku, treba s tým rátať a nerobiť si z toho ťažkú hlavu.


Samozrejme zaujať Vaše dieťatko je úlohou našej lektorky, no zároveň vieme, že Vaše deti a Vy máte jedinečný spôsob komunikácie, ktorý nám všetkým pomôže, aby sme sa spolu naučili čo najviac nového a aby mala zábava tú "správnu šťavu". Vášmu dieťatku sa bude viac páčiť, keď uvidí, že i Vy sa dobre bavíte a rado Vás bude napodobňovať!

 

Okrem zábavy a zmeny prostredia majú "tigríky" pre dieťatko niekoľko prínosov... 


- v prvom rade podporuje motorický vývin dieťaťa, koordináciu pohybov, u menších detičiek podporuje dozrievanie vertikálnej stability a chôdze. 

 

- Podporuje tiež rečový a rozumový vývin (výslovnosť a rozvoj slovnej zásoby, pamäť), pretože dieťatko sa nenásilne akoby mimochodom môže naučiť básničky a pesničky.


- Podporuje prirodzené muzikálne nadanie detí, pretože celé tancovanie sprevádza hudba a rytmus.

 

- Pomáha deťom uvoľňovať a ventilovať nazhromaždenú energiu, deti sa učia s ňou narábať a kontrolovať ju.

 

- V sociálnej oblasti pravidelné navštevovanie takýchto lekcií napomáha dieťatku zvykať si na kolektív a postupne sa do neho začleňovať, čo môže byť obzvlášť dôležité u detí, ktoré sa chystajú do škôlky.


- A určite netreba zabudnúť na vytváranie zážitkov a spomienok - na lekciách i obľúbených vystúpeniach.


 

Možno Vás bude zaujímať tiež:
Copyright 2012 - 2024 © tancujucetigriky.sk